Samsung rusza z masową produkcją 10 nm pamięci DRAM


Samsung rusza z masową produkcją 10 nm pamięci DRAM

Firma Samsung oficjalnie ogłosił masową produkcje 10-nanometrowych pamięci DRAM. Nowe układy są szybsze, a przy tym zużywają mniej energii od obecnie dostępnych pamięci. Udało się to osiągnąć z wykorzystaniem obecnie stosowanych metod, bez potrzeby sięgania po technologię EUV (Extreme Ultra Violet). Na rynku niebawem mają się pojawić kości DDR4 o pojemności 8 GB wykonane w tej litografii. Samsung podaje, że szybkość transferu danych dla ich nowych produktów wynosi 3200 Mb/s, a więc jest o 30 procent wyższa niż dla wcześniejszych konstrukcji - 2400 Mb/s (20-nanometrowe kości). Przy tym, zużycie energii spadło od 10 do 20%, co ma być szczególnie ważne m.in. w dużych sieciach korporacyjnych HPC i branży IT.

Samsung zamierza produkować pamięci do desktopów i laptopów, dostępne będą one w modułach 4-8 GB. Natomiast te skierowane dla serwerów będą występowały nawet w odmianie do 128 GB.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.