Acer Chromebase, komputer All-on-One dla biznesu


Acer Chromebase, komputer All-on-One dla biznesu

Acer wspólnie z firmą Google zaprezentował nowy komputer All-on-One, Chromebase. Komputer opracowano z myślą o użytkownikach biznesowych szukających niedrogiego urządzenia do prowadzenia zbiorowych wideokonferencji. Przeznaczony jest głównie dla firm, choć nic nie stoi na przeszkodzie, byś i ty zrobił z niego dobry użytek.

Acer Chromebase posiada 24-calowy wyświetlacz IPS 1080p i wyposażony jest w trzy złącza USB 3.0 i jedno 2.0. Oprócz tego producent umieścił w nim czytnik kart SD, cztery mikrofony, kamerę o rozdzielczości 720p, port HDMI i antenę Bluetooth 4.0.

Całość pracuje pod kontrolą najnowszej wersji systemu Chrome OS, która obsługuje możliwość logowania się z konta gościa a także wideokonferencje do 25 osób równocześnie.

Acer Chrombase dostępny jest w Stanach Zjednoczonych za 799 dolarów. W cenie zawarta jest roczna opłata za wsparcie 24/7 o wartości 250 dolarów. Komputer na razie nie jest dostępny w Polsce, ale Google zapewnia, że jego dostępność wkrótce powiększy się o kolejne kraje.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.