Oculus i HTC mają problem z zamówieniami na gogle VR


Oculus i HTC mają problem z zamówieniami na gogle VR

Oculus i HTC borykają się z problemami z dostawami gogli VR
W przypadku gogli Oculus Rift z powodu problemów z dostawą komponentów do urządzeń w ramach rekompensaty za wydłużony czas oczekiwania producent zaoferował darmową wysyłkę wszystkim klientom, nawet tym zagranicznym.

Użytkownicy którzy zdecydowali się na zakup HTC Vive narzekają na problemy z realizacją zamówień. Podczas finalizowania transakcji system nie chce przepuścić numerów kart kredytowych i płatniczych. W efekcie dane z zamówienia są anulowane i klient jest przerzucany na koniec kolejki. Według HTC problem leży po stronie banków, które mają problem z przetwarzaniem danych. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie on rozwiązany.

Pierwsze egzemplarze HTC Vive trafią do klientów już w przyszłym tygodniu. Realizacja zamówień na Oculusa Rifta rozpoczęła się pod koniec marca.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.