W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa


W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa

Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.
Red Dragon skorzysta z pierwszego okienka startowego w 2018 roku i poleci na Czerwoną Planetę jako pojazd autonomiczny, by na niej wylądować. To rzecz warta uwagi, bo Dragon V2 jest w stanie zakończyć lot miękkim lądowaniem z pomocą silników, w odróżnieniu od większości statków czy kapsuł, które korzystają w tej sytuacji z hamowania na spadochronach. Potem Dragon V2 może być użyty ponownie.

Do 2018 pozostało jednak już niewiele czasu, więc SpaceX musi się spieszyć, by zdążyć z zakończeniem prac nad Falcon Heavy.

Jeśli misja SpaceX się powiedzie, to będzie to nie lada wyczyn i to z kilku powodów. Po pierwsze będzie to pierwsza misja na Marsa realizowana przez prywatną firmę i tym samym pierwszy komercyjny pojazd na Czerwonej Planecie, a po drugie Red Dragon będzie 5 do 10 razy większy od pojazdów, które do tej pory lądowały na Marsie. Oczywiście będzie to tylko pierwszy krok do wysłania ludzi na Marsa, ale może okazać się on niezwykle istotny w realizacji tego planu.Zobacz także:
Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.