Hover Camera - składany selfie dron


Hover Camera - składany selfie dron

Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Hover Camera dedykowany jest przede wszystkim amatorom powietrznej fotografii. Urządzenie waży zaledwie 238 gramów jest nie tylko lekkie, ale co ważniejsze po złożeniu zajmuje tyle miejsca co kaseta VHS. Hover Camera potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K i wykonywać zdjęcia w rozdzielczości 13 MP.

Kontrola drona odbywa się na dwa sposoby - możemy sterować nim manualnie przy pomocy aplikacji lub wykorzystać funkcję śledzenia twarzy użytkownika i jego ciała. Nagrania zapisują się w pamięci drona (32 GB), ale możemy użyć także opcji streamingu materiałów wideo lub zapisać kopię filmu 4K w rozdzielczości Full HD bezpośrednio w aplikacji.

Niestety sprzęt ma jedną dość istotną wadę, a mianowicie krótki czas pracy na baterii, który wynosi tylko 8 minut. Co prawda producent obiecuje, że w zestawie znajdziemy kilka baterii, ale ich podmiana wiąże się z przerwaniem kręcenia filmu, co nie jest najwygodniejsze.
Urządzenie nie ma jeszcze określonej daty premiery i twórcy wciąż dopracowują detale, ale sugerowana cena drona ma oscylować w okolicach 600 dolarów.

Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.