Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR


Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR

Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Samsung od samego początku pokładał duże nadzieje w technice VR i w zasadzie jako pierwszy duży producent elektroniki wprowadził na rynek swoje gogle Gear VR. Sprzęt nie był oczywiście tak zaawansowany jak konkurencyjne rozwiązania od Oculus VR i HTC, ale pozwalał w miarę tanio (o ile mieliśmy już flagowy smartfon firmy) wskoczyć w świat wirtualnej rzeczywistości.

Okazuje się, to nie koniec, bo w planach są samodzielne gogle VR. Taką informację potwierdził Injong Rhee, szef działu badań i rozwoju, podczas ostatniej konferencji dla deweloperów w San Francisco. Według niego, urządzenie będzie całkowicie bezprzewodowe i nie będzie wymagać do pracy podłączenia do smartfona, czy innego sprzętu. Rhee widzi ogromny potencjał w technice VR, ale jednocześnie dodaje, że przemysł wciąż jest w powijakach i minie trochę czasu, nim wirtualna rzeczywistość trafi do świadomości zwykłych klientów. Na samodzielne gogle trzeba będzie trochę poczekać, a w międzyczasie koreański producent ma promować swoją obecną konstrukcję. Samsung zakłada podwojenie sprzedaży Gear VR w bardzo krótkim czasie.

Firma inwestuje też w inne urządzenia związane z wirtualną rzeczywistością. Nie tak dawno zaprezentowana została kamera Gear 360, która umożliwia rejestrację wideo sferycznego. Samsung stworzył też specjalną platformę Milk VR, pozwalającą na publikowanie treści dla gogli.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.