Apple odświeża 12-calowego MacBooka


Apple odświeża 12-calowego MacBooka

W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym.

MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.

Nowe, odświeżone MacBooki mogą pochwalić się niezłą specyfikacją. Apple zaimplementowało do środka procesory szóstej generacji Intela (modele Core M), które pracują w oparciu o zegar działający z prędkością do 1,2 Ghz. Układ graficzne są jest o 25% szybsze niż w poprzedniej generacji. MacBook będzie dostępny w dwóch konfiguracjach: za 1299 dolarów użytkownicy otrzymają wersję Retina z procesorem taktującym z prędkością 1,1 Ghz, 8 gigabajtów pamięci RAM oraz 256 gigabajtowy dysk SSD. Droższy z modeli, który kosztuje 1599 dolarów będzie mógł pochwalić się szybszym procesorem oraz 512-gigabajtowym dyskiem. MacBook posiada pełnowymiarową klawiaturą, gładzikiem z funkcją Force Touch i złącze USB-C. Całość ma grubość 13,1 mm i waży 0,9 kilograma.

Apple deklaruje 11 godzin oglądania filmu na iTunes lub 10 godzin surfowania po Internecie bez konieczności podłączania komputera do prądu.

Nowe modele są dostępne w sprzedaży na oficjalnej stronie producenta oraz w Apple Stores i u autoryzowanych sprzedawców (w Polsce zapewne pojawią się w przeciągu kilku najbliższych dni). W naszym kraju za najtańszą wersję zapłacimy odpowiednio 6299 zł, podczas gdy lepsza konfiguracja wyniesie nas około 7799 złotych.
Apple odświeża 12-calowego MacBooka
Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.