GoPro podaje cenę Omni VR


GoPro podaje cenę Omni VR

Firma GoPro wkrótce wprowadzi do sprzedaż urządzenie Omni. Jest to konstrukcja, na którą składa się sześć kamer Hero4 zamontowanych na metalowej ramie w kształcie sześcianu. Każda z kamer obejmuje jedną ze stron, przez co Omni VR ma sobie dobrze dać radę z nagrywaniem filmów w panoramie sferycznej. Układ zsynchronizowanych kamer Hero4 ma pozwalać na nagrywanie filmów w rozdzielczości 8K.
GoPro właśnie ogłosiło, że za Omni VR zapłacić trzeba będzie aż 5 tysięcy dolarów (około 19 tysięcy złotych). Drogo.
Trzeba jednak zaznaczyć, że oprócz kamer otrzymamy także oprogramowanie Kolor pomocne w składaniu filmów VR, czytnik kart SD, 32-gigabajtowe karty dla każdej z kamer oraz zdalny wyzwalacz. Sprzedaż Omni rozpocznie się jeszcze dzisiaj w sklepie GoPro.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.