G.Skill Ripjaws DDR4-3000


G.Skill Ripjaws DDR4-3000

G.Skill zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych zestawów pamięci RAM, przeznaczonych dla komputerów przenośnych. Zostaną one wyposażone w moduły DDR4-3000 typu SO-DIMM.

Nowa pamięć RAM będzie dostępna w wersjach o pojemności 8, 16 i 32 GB (2x 4GB, 2x 8 GB i 2x 16 GB). W każdym zestawie znajdzie się para modułów pracujących z napięciem 1,2 V (większość innych zestawów DDR4-3000 na rynku wymaga napięcia na poziomie 1,35 V) i opóźnieniem CL16 dla standardowej częstotliwości efektywnej 3 GHz. Poprzez nowe zestawy firma G.Skill chce zapewniać bardziej pojemną pamięć RAM dla wysokowydajnych komputerów przenośnych dla graczy, ale także dla małych komputerów stacjonarnych (SFF, HTPC).

Ripjawsy zapewniają obsługę standardu XMP 2.0 i zostały w pełni przetestowane pod kątem działania na platformach wyposażonych w procesory Intel Core szóstej generacji, a więc oparte na architekturze Skylake.

Sprzedaż i dostawy zestawów G.Skill DDR4-3000 SO-DIMM mają ruszyć w bieżącym miesiącu.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.