Niedrogie minikomputery z serii Gigabyte Brix


Niedrogie minikomputery z serii Gigabyte Brix

Gigabyte Brix to seria niewielkich komputerów mini PC, która właśnie wzbogaciła się o cztery nowe urządzenia. Chcecie zaoszczędzić nieco na energii elektrycznej, a wciąż cieszyć się odpowiednią wydajnością w zastosowaniach biurowych lub multimedialnych (z wyłączeniem gier).

Nowe urządzenia z serii Gigabyte Brix to modele GB-BSi5T-6200, GB-BSi5HT-6200, GB-BSi7T-6500 i GB-BSi7HT-6500. Wszystkie posiadają porty Thunderbolt 3, USB Type-C, HDMI 2.0 oraz dyski SSD na złączach M.2. Wersje z HT pozwalają na dołączenie akcesoryjnego dysku 2,5 cali. Minikomputery są wyposażone w procesory Intel Core i5 oraz i7 najnowszej generacji. Za grafikę odpowiada zintegrowane układy Intel HD Graphics 520, które w zupełności wystarczą do zastosowań biurowych oraz na przykład odtwarzania materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości.

Pobór mocy minikomputera jest marginalny, nawet pod obciążeniem. Jeśli szukacie oszczędności, warto rozważyć wymianę starego, dużego komputera stacjonarnego na taki właśnie, niedrogi i niewielki sprzęt.

Ceny modeli Gigabyte Brix nie są jeszcze znane, ale zamkną się zapewne w przedziale 800-1300 złotych.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.