Samsung 850 Evo w wersji 4 TB


Samsung 850 Evo w wersji 4 TB

Samsung poszerza swoje portfolio nośników SSD o nowy model 850 Evo, który ma pojemność 4 TB. Do tej pory największym modelem z tej serii była edycja 2 TB.

Samsung już w ubiegłym roku informował, że zamierza wprowadzić do sprzedaży nośniki SSD o pojemności 4 TB. W sklepach zaczynają pojawiać się właśnie 4-terabajtowe wersje nośnika 850 Evo. Niedługim czasie zostać udostępniona też konstrukcja 850 Pro o identycznej pojemności.

Urządzenie będzie bazował na kościach 3D V-NAND południowokoreańskiej firmy. Początkowo stosowano 32-warstwowe moduły, ale od jakiegoś czasu dostępne są też 48-warstwowe, co zresztą umożliwiło wydanie wersji 4 TB. Nadal będziemy mieć do czynienia ze standardowym nośnikiem 2,5 cala korzystającym z interfejsu SATA 6 Gb/s. Kontroler zostaje ten sam, a więc chip Samsung MHX. Edycja 4 TB ma oferować 2 GB pamięci podręcznej.

Samsung nie ujawnił sugerowanej ceny nowej wersji nośnika. Kwota, jaką trzeba będzie zapłacić za 850 Evo 4 TB wyniesie od około 1300 euro do 1500 euro, zależnie od sklepu. Nie ma na tę chwilę informacji, kiedy konkretnie model trafi do sprzedaży w naszym kraju.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.