Windows Vista - ostatni rok wsparcia technicznego


Windows Vista - ostatni rok wsparcia technicznego

Ponad 9 lat temu na rynku zadebiutował system operacyjny Windows Vista. Sytem nie został ciepło przyjęty przez użytkowników. Platforma miała zbyt duże wymagania sprzętowe, a tuż po swojej premierze rynkowej była trapiona przez różnorakie usterki, które dopiero z czasem zostały usunięte. Vista nigdy nie uzyskała dużego udziału w rynku, a dziś odsetek jej użytkowników jest bardzo mały.

Dla osób, które ciągle posiadają Vistę, mamy ważną wiadomość - dokładnie za rok (11 kwietnia 2017 ) zostanie wydana ostatnia aktualizacja dla tego systemu operacyjnego, co może być motywacją do przesiadki na nowszą platformę. Oznacza to, że potem system nie będzie już otrzymywać żadnych oficjalnych aktualizacji, natomiast ich brak sprawi, że stanie się bardziej przestarzały pod względem zgodności z nowymi standardami. Również wszystkie nowo wykryte luki czy błędy w zabezpieczeniach nie zostaną poprawione.

Szeroko dostępne wsparcie techniczne dla systemu Windows Vista zostało zakończone 10 kwietnia 2012 roku.

Wsparciem technicznym nadal objęte są systemy Windows 7 i Windows 8.1. Aktualna wersja Windows to Windows 10, którą naszym zdaniem na chwilę obecną nie jest systemem idealnym. W razie braku środków na kupno nowego systemu lub komputera, sugerujemy zainteresowanie się linuxowym systemem operacyjnym Ubuntu, który jest bardzo przyzwoity, łatwy w obsłudze i całkowicie darmowy.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.