QuickTime dla Windows nie jest bezpieczny


QuickTime dla Windows nie jest bezpieczny

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA i firma Trend Micro specjalizująca się w bezpieczeństwie systemów komputerowych, apeluje do użytkowników Windowsa o odinstalowane programu firmy Apple - QuickTime. Program posiada kilka krytycznych luk, które znaleziono ramach inicjatywy Zero Day. Pozwalają one na zdalne wykonywanie kodu na komputerze ofiary i w konsekwencji przejęcie nad nim kontroli. Błędy zgłoszono do firmy z Cupertino, ta jednak poinformowała o zakończeniu wsparcia i zaleciła odinstalowanie programu. Firma nie chce marnować czasu i zasobów na dbanie o bezpieczeństwo tej aplikacji. Luki nie zostaną zatem nigdy załatane i narażają wszystkie osoby posiadające QuickTime na swoich komputerach na ataki.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.