Chrome 50 z nowym systemem powiadomień. Google porzuca Windows XP i Vistę


Chrome 50 z nowym systemem powiadomień. Google porzuca Windows XP i Vistę

Google udostępniło Chrome 50 w wersji na systemy Windows, OS X i Linux. W nowej wersji m.in. wprowadzono nowe powiadomienia push i zoptymalizowano wczytywanie stron www. Najważniejszą nowością w Chrome 50 jest nowy system powiadomień, który działa bardziej efektywnie nawet przy słabym lub niestabilnym połączeniu z siecią.

Zgodnie z zapowiedziami Google z zeszłego roku, ta wersja przeglądarki kończy wsparcie dla Windows XP, Windows Vista i starszych wersji systemu OS X niż Mavericks (OS X 10.9). Na tych platformach najnowszej wersji Chrome po prostu już nie zainstalujemy. Powody do radości mają natomiast linuksiarze, bo Chrome 50 doczekał się wsparcia dla serwerów wyświetlania Wayland.

Chrome otrzymał też dużo łatek bezpieczeństwa: dwie stwarzających wysokie, według klasyfikacji Google, zagrożenie oraz pięć średnie. Dokonano też wiele zmian w silniku przeglądarki, dzięki czemu ta ma pracować szybciej.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.