Nowa wersja trojana bankowego Gozi


Nowa wersja trojana bankowego Gozi

Analitycy bezpieczeństwa Doctor Web wykryli ostatnio nową modyfikację wirusa Trojan.Gozi - trojana bankowego. Ten złośliwy program, działający na 32 i 64-bitowych wersjach Windows, potrafi wykradać informacje wprowadzane przez użytkownika do formularzy na stronach www, wstrzykiwać w strony obcy kod i przechwytywać naciśnięcia klawiszy (keylogging). Poza tym trojan został zaprojektowany do uzyskiwania zdalnego dostępu do maszyny użytkownika z wykorzystaniem mechanizmów Virtual Network Computing (VNC). Co więcej, po otrzymaniu komendy, trojan potrafi uruchomić serwer proxy SOCKS oraz pobrać i zainstalować wtyczki.

Nowa wersja Trojan.Gozi posiada też nową funkcjonalność. Potrafi generować botnety P2P, co pozwala trojanowi na przesłanie zaszyfrowanych informacji bezpośrednio do zainfekowanych maszyn.


Wszystkie wyżej wymienione funkcje są używane do wykradania poufnych danych z komputera użytkownika, w tym parametrów logowania do systemów bankowości online.

Programy antywirusowe
Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.