Kindle Oasis to najlżejszy i najbardziej nowoczesny czytnik e-booków


Kindle Oasis to najlżejszy i najbardziej nowoczesny czytnik e-booków

Firmy Amazon zaprezentowała ósmą generację swoich czytników e-booków. Czytnik zaskakuje nietypowym kształtem i ładującą okładką. Jak twierdzi producent, został on zaprojektowany tak, by nie czuć jego wagi - niesłychanie smukły, z ergonomicznym uchwytem, który przenosi środek ciężkości na dłoń. Kindle Oasis waży tylko 136 gramów (4,6 uncji) a w najcieńszym miejscu ma jedynie 3,4 mm - to średnio ok. 30% mniej przy wadze o ponad 20 proc. mniejszej niż w wypadku jakiegokolwiek innego czytnika Kindle. Nie duża waga jest zasługą zastosowania polimerowej ramy pokrytej metalem. Dzięki niej czytnik ma być też wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Oasis umożliwia wygodne czytanie w dowolnej ręce - wbudowany akcelerometr wykrywa, czy korzystamy z prawej czy lewej dłoni i automatycznie ustawia odpowiednio strony a także przyciski służące ich przewracaniu.


Premierowy czytnik wprowadza nowy, podwójny system baterii - gdy tylko podłączona zostanie obudowa do czytnika, zintegrowana w pokrywie bateria zaczyna go automatycznie ładować. W rezultacie nasz Kindle będzie mógł wytrzymać długie miesiące bez ładowarki. W czytniku zastosowanie znalazł wyświetlacz Paperwhite nowej generacji. Cechuje go przekątna 6 cali i zagęszczenie pikseli na poziomie 300 PPI, dzięki któremu tekst jest ostry i wyraźny. Zaprojektowane na nowo oświetlenie zawiera 60% więcej diod led, dzięki czemu jest to najjaśniejszy wyświetlacz w historii czytnika Kindle. Zimniejsza to zjawisko dyfrakcji, a jednocześnie zwiększa regularność i zakres jasności wyświetlacza, co z kolei umożliwia wygodne czytanie w każdym oświetleniu. Nowy wyświetlacz Oasis Paperwhite to pierwszy wyświetlacz w czytniku Kindle zaprojektowany przy wykorzystaniu 200-mikronowej tylnej płyty wyświetlacza.

Pod pozostałymi względami Kindle Oasis nie różni się od poprzednika. Mamy tutaj w dalszym ciągu 4 GB pamięci wewnętrznej. Nie zmieniono również oprogramowania - czytnik działa pod kontrolą tego samego systemu bez jakichkolwiek zauważalnych nowości.

Nowy Kindle Oasis w wersji WiFi kosztuje 289,99Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.