PGS - przenośna konsola z Windows 10 i Androidem


PGS - przenośna konsola z Windows 10 i Androidem

Konsole przenośne straciły zainteresowanie graczy odkąd na rynku zaczęły się pojawiać smartfony dorównujące ich osiągom. Właśnie w sieci pojawiły się informacje o nowym handheldzie o nazwie PGS (Portable Gaming System), który miałby umożliwić uruchomienie na nim wszystkich gier dostępnych na komputerach osobistych.

Portable Gaming System nie jest tak naprawdę niczym nowym w branży, choć tego typu sprzęty wciąż funkcjonują w fazie projektów. W styczniu tego roku mówiło się o pewnym projekcie firmy GPD. Napędzana procesorem Intel Atom X5-Z8500/Z8550, posiadająca 4 GB pamięci operacyjnej RAM konsola miała mieć możliwość uruchamiania Windowsowych gier. O pomyśle jakby ucichło.

Jeśli chodzi o nową PGS niedługim ma się rozpocząć przedsprzedaż konstrukcji, która co prawda prezentuje się ciekawie, ale ma raczej małe szanse na rynkowy sukces. Urządzenie ma dwa ekrany. Większy, o przekątnej 5,7-cali i rozdzielczości QHD pełni funkcję głównego wyświetlacza, natomiast drugi o rozdzielczości HD sprawdzi się jako touchpad, klawiatura czy dodatkowy ekran wyświetlający np. mapę w grze. Konsola ma działać pod kontrolą dwóch systemów operacyjnych Windows 10 i Android 6.0 Marshmallow, między którymi użytkownik będzie mógł się przełączać. Jak twierdzą twórcy, konstrukcja pozwoli uruchomić każdą wydaną do tej pory grę na PC. Większość nowych gier będzie działać na minimalnych ustawieniach jakości obrazu i niskiej rozdzielczości w 20-30 kl./s.

Twórcy przetestowali urządzenie na takich grach jak Wiedźmin 3, Fallout 4, GTA V, czy Batman: Arkham City.

PGS ma kosztować około 250 dolarów, ale pojawi się także uboższa wersja, która powinna być tańsza. Urządzenia miałyby trafić do sprzedaży w trzecim lub czwartym kwartale tego roku.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.