Niebieski ekran śmierci z kodami QR


Niebieski ekran śmierci z kodami QR

Kolejna aktualizacja Windowsa 10 przyniesie nowość w wyświetlaniu niebieskiego ekranu (BSOD), czyli komunikaty o poważnym błędzie w systemie. Dzisiaj Microsoft zdecydował że doda do komunikatu BSOD bardzo użyteczny element w postaci kodu QR. Jego zeskanowanie smartfonem pozwali na dostęp do dodatkowych informacji na temat kodu błędu poprzez automatyczne uruchomienie przeglądarki i przejście na stronę http://windows.com/stopcode.

Według przecieków opublikowanych przez hiszpański serwis microsoftinisder.es, Microsoft pracuje także nad możliwością dostarczania użytkownikom nowej metody informowania o szcegółach błędów. Dziś po wyświetleniu bluescreena użytkownik może jedynie zanotować wyświetlony tam kod lub poszukać danych na jego temat na innym urządzeniu po mozolnym przepisaniu.

Na razie kody widoczne na dostępnych zrzutach prowadzą do jednej witryny, można jednak zakładać, że wkrótce Microsoft dostarczy artykuły dotyczące konkretnych problemów.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.