Adobe apeluje o jak najpilniejszą aktualizację programu Flash Player


Adobe apeluje o jak najpilniejszą aktualizację programu Flash Player

Firma Adobe informuje że została wykryta groźną lukę w Adobe Flash Player. Producent poprosił użytkowników by chuchali na zimne i jak najprędzej zaktualizowali Flash Player do najnowszej wersji. Błąd Flasha umożliwia dokonywania ataków ransomware , polegającym na zablokowaniu sprzętu użytkownika, a także całkowitym odcięciu od zgromadzonych danych. Jeśli już taki atak nastąpi na ekranie komputera pojawia się informacja, że należy uiścić opłatę od 200 do 600 $, by przywrócić komputer do normalnego stanu. Ale uiszczenie opłaty w większości przypadków nic nie daje - komputer dalej pozostaje zablokowany.

Według szacunkowych danych koncernu Adobe, na zagrożenie podatnych jest nawet miliard komputerów na całym świecie i dotyczy użytkowników pracujących z systemami Windows, OS X i Linux.

Najprostszą metodą aktualizacji wtyczki Adobe Flash jest po prostu pobranie instalatora. Instalator jest dostępny na naszej stronie wystarczy że klikniesz na Adobe Flash Player

Jeśli używamy przeglądarki Google Chrome warto wiedzieć, że wtyczka Adobe Flash Player jest w nią automatycznie zaimplementowana. Oznacza to, że jeśli chcemy posiadać najnowszą wersję Flash Playera należy zaktualizować Google Chrome do najnowszej wersji - przeglądarka Chrome w najnowszej wersji dostępna jest do pobrania tutaj.Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.