AMD FirePro S9300 X2 - specyfikacja techniczna


AMD FirePro S9300 X2 - specyfikacja techniczna

Firma AMD wprowadziła do oferty profesjonalną kartę graficzną FirePro S9300 x2, wyposażona jest w dwa chipy Fiji oferujące po 4096 procesorów strumieniowych. Taktowanie rdzeni wynosi w tym przypadku do 850 MHz, natomiast częstotliwość pracy pamięci pozostała niezmieniona i wynosi 1000 MHz. W przypadku tych ostatnich zastosowano oczywiście po 4 GB pamięci HBM na rdzeń. Jest to najszybszy akcelerator obliczeń pojedynczej na świecie. Produkt przeznaczony jest oczywiście na rynek profesjonalny i miałby się sprawdzić przede wszystkim w superkomputerach. Karta ta znajdzie zastosowanie przy kanadyjskim eksperymencie kartowania nasyceniem wodorowym (CHIME - Canadian Hydrogen Intensity Mapping Experiment).

Konstrukcja przygotowana jest do specyficznych zastosowań, w których liczą się przede wszystkim obliczenia pojedynczej precyzji. W tym przypadku liczba operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę wynosi do 13,9 TFLOPS. Jeśli chodzi o obliczenia podwójnej precyzji, wartość ta wynosi już tylko 0,8 TFLOPS. TDP nowej karty wynosi 300 W.

AMD FirePro S9300 X2 trafi do sprzedaży w drugim kwartale tego roku. Sugerowana cena producenta wynosi w tym przypadku 5999 dolarów.

AMD FirePro S9300 X2 - specyfikacja technicznaZobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.