QNAP zaprezentował pierwszy NAS oparty na napędach M.2


QNAP zaprezentował pierwszy NAS oparty na napędach M.2

Firma QNAP przedstawił pierwszy na świecie serwer NAS w którym w charakterze dysków twardych HDD wykorzystano karty SSD M.2.

Model TBS-453A dzięki temu zapewnia prawdziwie kompaktowe kształty. Bardziej przypomina dekoder telewizyjny, niż serwer. Dołączenie do niego pilota zdalnego sterowania oraz dwa wyjścia HDMI obsługujące 4K zresztą jasno plasuje NASbook jako maszynkę na salony.

Serwer napędza czterordzeniowy procesor Intel Celeron N3150 z zegarem 1,6 GHz (TB do 2,08 GHz) i 4 GB lub 8 GB dwukanałowej pamięci DDR3L. Oprócz dwóch portów GbE serwer posiada też 3-portowy przełącznik sieciowy pozwalając na tworzenie prywatnych sieci.

Macierze można tworzyć z kart M.2 SSD. Maksymalnie obsługiwane są cztery napędy. QNAP proponuje gotowe zestawy wyposażone w 2 lub 4 napędy po 240 GB każdy. Można także nabyć serwer bez SSD. Transfery osiągane przez NAS to 112 MBps na kanał LAN. Przy wykorzystaniu sprzętowego szyfrowania AES-NI prędkość ta spada do 109 MBps. Jeżeli użytkownikowi zabraknie miejsca można do serwera podłączyć moduły rozszerzeń - 8-zatokowy UX-800P lub 5-zatokowy UX-500P.

Serwer posiada także dwa porty minijack 3,5 mm, cztery USB 3.0, jeden USB 2.0, czytnik kart SD, wbudowany głośnik i wyjście liniowe audio. QNAP oferuje także wyjątkową możliwość podłączenia do serwera bezpośrednio klawiatury i myszki w celu korzystania z NASa jak ze zwykłego komputera. Ułatwia to jego konfigurację.

QNAP zaprezentował pierwszy NAS oparty na napędach M.2
Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.