Verizon i Google zainteresowane przejęciem Yahoo


Verizon i Google zainteresowane przejęciem Yahoo

Bloomberg donosi, że firmy Verizon i Google są bardzo zainteresowane przejęciem internetowego segmentu firmy Yahoo. Pierwsze oferty mają zostać złożone już w przyszłym tygodniu. Na liście potencjalnych kupców miały znajdować się też AT&T, Comcast i Microsoft, ale ostatecznie żadne z tych przedsiębiorstw nie zamierza na razie przedstawiać swojej oferty.

Niedawno pisaliśmy o kłopotach Yahoo, przez które firma postanowiła zwolnić 15 procent załogi. Jedną z możliwości wyjścia z kryzysu jest sprzedaż swojego głównego działu zajmującego się usługami internetowymi. Oczywiście taką okazję zamierzają wykorzystać inne przedsiębiorstwa, a najbardziej zainteresowane kupnem są Google i Verizon.

Ostatnia z firm ma mieć największe szanse na przejęcie. By przekonać Yahoo do swojej oferty, spółka gotowa jest zakupić dodatkowo 35,5 procent udziałów w Yahoo Japan, wartych około 8,5 mld dolarów. Sam podstawowy dział firmy kosztować ma maksymalnie 8 mld dolarów. Verizon, którego wartość rynkowa przekracza 213 mld dolarów, miałby przekazać zarówno gotówkę, jak i swoje akcje. Bloomberg prognozuje, że w przypadku zakupu, Marissę Mayer, obecną CEO Yahoo, zastąpią wspólnie Tim Armstrong, CEO AOL, oraz Marni Walden, wiceprezes Verizona.


Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.