Ikea udostępniła swój symulator kuchni VR


Ikea udostępniła swój symulator kuchni VR

Szwedzki producent mebli zaprezentował aplikację, dzięki której nie wychodząc z domu aby urządzić sobie nowoczesną kuchnię. Aplikacja IKEA VR Experience przystosowana jest do obsługi gogli HTC Vive (możliwe, że w przyszłości dołączą także inne headsety). Dzięki aplikacji klienci będą mogli zobaczyć wizualizację zaplanowanej przez siebie kuchni, poruszając się po niej tak, jak w realnym świecie. Ponadto twórcy pomyśleli o możliwości szybkiej zmiany wykorzystanych mebli, sprawdzania różnych kolorów i otwieraniu szafek oraz szuflad. Dodatkowo udostępniono tryb dziecięcy, który pozwala spojrzeć na pomieszczenie z perspektywy najmłodszych.

IKEA VR Experience jest obecnie dostępne w wersji testowej, która będzie wspierana do sierpnia. Aplikacja została stworzona z wykorzystaniem silnika Unreal Engine 4, a za jej produkcję odpowiada francuskie studio Allegorithmic. Minimalne wymagania sprzętowe to karta graficzna GeForce GTX 980, procesora Intel Core i7 4790K CPU @ 4.00GHz, 16 GB pamięci operacyjnej oraz 2 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Ikea udostępniła swój symulator kuchni VR
Zobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.