Intel Xeon E5-2600 v4 - nowa seria procesorów


Intel Xeon E5-2600 v4 - nowa seria procesorów

Wczoraj miała miejsce oficjalna premiera nowej rodziny procesorów Xeon serii E5-2600 V4, przystosowanych do pacy w serwerach, małych i dużych centrach danych czy stacjach roboczych , a także urządzeniach Internetu Rzeczy i rozwiązaniach chmurowych. Na liście znalazło się 27 różnych konstrukcji, różniących się zastosowaniem oraz oczywiście liczbą rdzeni i wątków. Według Intela, nowe modele charakteryzują się do 50 procent wyższą efektywnością energetyczną względem konstrukcji E5 V3, a także licznymi optymalizacjami, dzięki którym obliczenia wykonywane są dużo wydajniej.

W nowych układach znajdziemy sporo ulepszeń. Niebiescy wymieniają m.in. usprawnioną technikę Turbo Boost, dzięki której procesor lepiej radzi sobie z zapewnieniem odpowiedniej wydajności przy mieszanych obciążeniach dla obliczeń korzystających z AVX. Poprawiono też wydajność wirtualizacji oraz zastosowano instrukcje TSX, AVX2. Nowe chipy są ponadto pierwszymi, które są zgodne z Intel Scalable System Frameworks.

Rekordziści wśród nowych procesorów wykorzystują nawet 22 rdzenie (maksymalnie 44 wątki) i aż 44 MB pamięci cache LLC, przy TDP od umiarkowanego 50 W do nawet 160 W. Część układów współpracuje z pamięciami DDR 4 o wyższym taktowaniu (2400 MHz, a nie 2133 MHz).

Jeśli zaś chodzi o ceny, to najtańsza jednostka wyceniona została na 213 dolarów, a za najdroższą trzeba zapłacić 4115 dolarów. Pełna lista konstrukcji znajduje się poniżej.
Intel Xeon E5-2600 v4 - nowa seria procesorówZobacz także:
W 2018 roku SpaceX wyśle statek na Marsa Elon Musk i jego SpaceX nie kryją swoich ogromnych ambicji związanych z podbojem kosmosu. Firma ogłosiła, że wyśle bezzałogowy Red Dragon na Czerwoną Planetę już za dwa lata, czyli w 2018 roku.

Hover Camera - składany selfie dron Chiński startup Zero Zero Robotics zaprezentował drona o nazwie Hover Camera, który będzie za nami podążać, robiąc nam zdjęcia lub nagrywając film.

Samsung pracuje nad samodzielnymi goglami VR Samsung potwierdził, że pracuje nad samodzielnymi goglami wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie miałoby oferować bardzo wysoką jakość, porównywalną z Oculus Riftem i HTC Vive. Przedsiębiorstwo ujawniło też, że bada możliwość implementacji funkcji rozpoznawania gestów i śledzenia rąk.

Zamknięcie usługi GG Dysk GG Dysk, to jedna z wielu dostępnych usług przechowywanie danych w chmurze. Każdy użytkownik GG po rejestracji swojego konta dostawał w niej 5 GB przestrzeni na swoje pliki.

Apple odświeża 12-calowego MacBooka W ofercie firmy Apple pojawiły się nowe 12-calowe MacBooki, w tym model wyposażony w obudowę w kolorze różowym. MacBook 2016 będzie dostępny w czterech wariantach kolorystycznych: złotym, srebrnym, szarym i po raz pierwszy w kolorze różowego złota, który na pewno spodoba się kobietom.